Tag Archives: Anjeze Gjeluci

Dedikim për Lec Balcën – nga Anjeza Gjeluci

Isha në klasë të parë 1985 kur takova nji burrë ftyrëpaqtë me sy të qëshun, kapele republika e me fizarmonikë në Shtëpinë e Pionerit. Kërkonin zëra të rinj për Festivalin Kombëtar Shqiptar që do të zhvillohej. Traditë Shkodre. Ishte pikërisht mesues Leci, i cili kërkoi me ma ndi zanin e unë me u ba pjesë

Continue Reading →

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(2406)

Arkiva