Tag Archives: Elona Çuliq

Liqeni fjalëpak e andrrashum – nga Elona Çuliq

Askush nuk e din, por unë kisha nji liqen që më gurgullonte ndër veshë ma së shumti e ndisha kangën e tij kur n’mbramje mbështillej në djepin e kohës. Ai nuk vinte gjumë në sy bluente gurët e botëve e me to pikturonte pjerrtina, naltina, kodrina t’hajshme, kërthiza t’mjalta, supe t’unshme, e rrekej me u

Continue Reading →

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Eri Omari – Fituesja e Konkursit te Pozise

Ermira Omari Pergzojme Eri Omari per fitoren e Konkursit te Poezise (1 deri me 15 Shtator) si dhe falenderojme pafundesisht bashkepunimin me Elona Çuliq dhe Ilir Seci te cilet kane ba nji pune te madhe dhe cilesore.

Perkthimet ne Shqip jane te veshtira por te perkthesh ne nje gjuhe te huaj, kuptuam se asht disa here ma e veshtire. Keshtu qe nje Big Up per Elonen dhe Ilirin.

Ky bashkepunim tregon se cka mund te bajme kur i rrokim zemrat dhe kthejme vemendjen nga e kreativiteti. Te jet ky nji bashkepunim shembull i cili frymzon edhe iniciativa te tjera, ku ne proces, dore per doret te bajme diferencen. Falenderimet tona miq vijne te perzemerta dhe te sinqerta.
Hap mbas Hapit PerShkodren!

Continue Reading →

Kafe Virtuale me Elona Çuliq – Data 5 Shkurt 2014

Me deshiren e madhe me mbeshtet edhe Artistat e rinj, mora iniciativen me ftue per bashkebisedimin nje pend te art Shkodrane. Njoftoj anetaret e grupit se me daten 5/2/2014 (Te merkuren) ne oren 14:00, Elona Çuliq, do te jete e pranishme per bashkebisedim, afersisht per 1 ore ne grupin PerShkodren. Shkurtimisht per Elonen: Elona Çuliq,

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(703)

Arkiva