Tag Archives: Ermira Omari

Vajza e vogel e liqenit – nga Eri Omari

Dishroj me andje Me kene vajza e vogel e liqenit Bije e lotusit Dishroj me andje Me u perkund valeve te tij Bije e drites Dishroj me andje Me kene vetem fllad E me mbeshtet syte Perjetesisht thellesive te tij Vetem syte Mrenda tyne asht shpirti jem

Continue Reading →

Asht aty ku gjej fillimin e humbas fundin – nga Eri Omari

Asht aty ku gjej fillimin e humbas fundi Dhe si endacake e perjetshme ne kerkim te heshtjes arrij me gjete fjale qe me thone kush jam vec me ndjesi Asgja s asht kot E ne fjalekryqet e qenesise tone Here bosh e here plot E ndjejme Une e ndjej ne kthetrat e fjaleve e te

Continue Reading →

#‎PerShkodrenUneNgreZanin‬ © Eri Omari

Une do te guxoja te ngrija zanin per te gjithe gjykimet qe bart e vazhdon te trashegoje nder breza shoqnia jone! Me vjen shume keq qe rinia jone eshte shume pak mendjehapun per te rejat qe cdo dite mund ti vijne perballe dhe shume e gatshme per gjykime per cdo gja ndryshe qe shohin. Ne

Continue Reading →

Eri Omari – Fituesja e Konkursit te Pozise

Ermira Omari Pergzojme Eri Omari per fitoren e Konkursit te Poezise (1 deri me 15 Shtator) si dhe falenderojme pafundesisht bashkepunimin me Elona Çuliq dhe Ilir Seci te cilet kane ba nji pune te madhe dhe cilesore.

Perkthimet ne Shqip jane te veshtira por te perkthesh ne nje gjuhe te huaj, kuptuam se asht disa here ma e veshtire. Keshtu qe nje Big Up per Elonen dhe Ilirin.

Ky bashkepunim tregon se cka mund te bajme kur i rrokim zemrat dhe kthejme vemendjen nga e kreativiteti. Te jet ky nji bashkepunim shembull i cili frymzon edhe iniciativa te tjera, ku ne proces, dore per doret te bajme diferencen. Falenderimet tona miq vijne te perzemerta dhe te sinqerta.
Hap mbas Hapit PerShkodren!

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(287)

Arkiva