Tag Archives: Ilir Seci

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Eri Omari – Fituesja e Konkursit te Pozise

Ermira Omari Pergzojme Eri Omari per fitoren e Konkursit te Poezise (1 deri me 15 Shtator) si dhe falenderojme pafundesisht bashkepunimin me Elona Çuliq dhe Ilir Seci te cilet kane ba nji pune te madhe dhe cilesore.

Perkthimet ne Shqip jane te veshtira por te perkthesh ne nje gjuhe te huaj, kuptuam se asht disa here ma e veshtire. Keshtu qe nje Big Up per Elonen dhe Ilirin.

Ky bashkepunim tregon se cka mund te bajme kur i rrokim zemrat dhe kthejme vemendjen nga e kreativiteti. Te jet ky nji bashkepunim shembull i cili frymzon edhe iniciativa te tjera, ku ne proces, dore per doret te bajme diferencen. Falenderimet tona miq vijne te perzemerta dhe te sinqerta.
Hap mbas Hapit PerShkodren!

Continue Reading →

Rrefime PerShkodren – Gusht 2014

Keto Rrefime kane me u postue ne Resvisten digjitale PerShkodren e cila ka me u publikue ne fund te vitit.

rrefime

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(257)

Arkiva