Tag Archives: Justina Filipi

Përtej! – nga Jola Poezi

Përtej! Botë e Vogël, e shtrenjtë për urinë teme të lirë. Pus i thellë, ku cdo diametër frymë m’merr vehten, cehren, fjalën. Burg i përsosun, ti. Qiell, mbi krye sillen me krahë të shtrime sorrat, retë, “Liritë”. Ikni t’tanë, më leni në trupin tem. U lutem , zenjineve të tokës, Perëndise duerve, mos më falni

Continue Reading →

Beyond words photo edition by Justina Filipi

Continue Reading →

Justina Filipi M – Nji dimension i pakufi

Continue Reading →

Justina Filipi M – Photography

Continue Reading →

Fotografia e Justina Filipit

10873024_10204323521581668_7977200548683931399_o

Continue Reading →

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Kafe Virtuale me George Palin – Data 7 Shtator 2014

Mik i ftuem: Piktori Gjergj Pali, mikpritese: Justina Filipi – PerShkodren (7 Shtator, 2014; ora 20:00) Prolog Në vitin 1988, kufirin e Shqipërisë Komuniste nuk mund ta shkelnin as zogjtë e qiellit. Nëse e provonte ndokush do të përfundonte nën breshërinë e plumbave të rojeve të kufirit. Por në këtë botë, ka njerëz që kanë

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(214)

Arkiva