Tag Archives: Leon Lekaj

Kol Mileta, ose piktori i penelatave që di të stolisë edhe emnin e Atdheut nga Leon Lekaj

Kol Mileta, ose piktori i penelatave që di të stolisë edhe emnin e Atdheut. Unë nuk mbërrij ta kuptoj shtysën, e cila qysh prej çastit kur emni i Kol Miletës depërtoi në vetëdije, prishi paktin e qetësisë së vendosun prej kohësh mes meje dhe botës jashtë saj. I vetëdijshëm që vendi im e ka ma

Continue Reading →

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Kafe Virtuale me Leon Lekaj – Data 23 Shkurt 2014

Miq, Iu njoftojmë se me 23 shkurt ora 14.00 z. Leon Lekaj, të cilin pjesa ma e madhe e grupit e njeh nëpërmjet poezisë që përcjellë ktu, do t’jetë i ftuemi i rradhës për kategorinë.” Bashkëbisedim “Ua kujtojmë antarëve që nuk kanë pasë rastin të ndjekin bashkëbisedimet e tjera tashma prezente në faqen e PërShkodrën

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(658)

Arkiva