Tag Archives: Leticia Gargjola

Interviste me Leticia Gargjola

Interviste me Leticia Gargjola Shkolla juej fillore? Liceu artistik “Prenkë Jakova” dega piano. Kujtimi i preferuem i fëminisë?               Krejt fëminia jeme asht nji kujtim i bukur me shumë dritë e ngjyra. Asht nji rifugjo ku sa herë ndiej nevojen me u mbrojtë nga realiteti i perditshem, futem aty dhe dal ne nji fushë me erna

Continue Reading →

Dedikue Liqenit – nga Leticia Gargjola

Asht heret, shume heret . Mbi luspat e qiells bjen nata e mramshme e pasqyrueme ne ujin e amel… pa krypen tande ne shijen teme t’bame ves prej saj. Me za t’nalte thrrasin kujtimet e nuk mrrijne te ti qi me sy mbylle te shof tuj hece leht me shpinde te krrusun, e ndig’joj gurt

Continue Reading →

Ke me ardhë – nga Leticia Gargjola

se un të kam n’mendje, ke me ardhë me forcen e tanë vetmisë teme si mbetje e gzimit t’njomë, qi kërkonte me u rritë para kohet. Ke me ardhë me mbushë mungesat e gjetuna midis vallzimeve , alkolit e flirteve t’gjalla t’ndezuna n’mramjet e zbulimit t’dashnive pa vedi, qi perfundune n’taketuke tuj ndej bashkë me

Continue Reading →

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

Refleksion

Mora shkak nga bashbisedimi virtual me “Klodian Kojashin” ne kete faqe! Personalisht e konsideroj artin ne pergjithsi si liria ma e madhe, forma ma perfekte e shprehjes se vedvedit qe i mbete njeriut ne nji realitet, pak a shum kudo, kushtezues. Arti, krijimtaria asht e vetmja bote e pafajashme ku mund te derdhet e verteta

Continue Reading →

Po ta shkruej

……………………….. dicka prej vedit , per cka ndodhe nen fjale e se ku jane msheh ngjyrat Po ti shtriej edhe kraht e zg’jatun kah veri qi po derdhin boren e ngrime n’pritje Po i fryej me force ditve me pastrue muejt kryefort Mandej po thrras tane zogjt e blerte e po ndejim bashke carcafe me

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(500)

Arkiva