Tag Archives: Pjaver Kroni

Njihuni me PerShkodren – Intervistë me Jetmir Troshanin

I uroj mirëseardhjen Jetmirit tue e falenderue për mirsinë me të cilën pranoi ftesën për kët intervistë. Të falemnders nga zemra e dashtun Irenë për ftesën, mendimin pozitiv dhe emocionin e pakrahasueshëm që më ke dhurue tue pregadit këtë intervistë. Ky emocion më prek thellë dhe vjen në nji kohë besoj të përshtatshme me thanë fjalën teme në lidhje

Continue Reading →

NATALI

Poezi e babit vet që mbret m’pagëzuan s’parit ata dy sy Natali Pa pendue n’gishtat tuaj kuklla t’parrituna fmijë ballit tand hanë kanë gjurmët krejt botët e mia… Qielli e krejt andrrat lirë n’ata dy sy Hatri gjunjëve babës vet rrëzue prapë n’jetë… me ty tani shikomë bindshëm si herët bashkë na të dy… moj

Continue Reading →

Të pata lexu

Të pata lexu …flokët në një poezisytë në një prozështatin në një romanshpirtin në një pikturë…,e buzëqeshjen në një andërr Kurse unë… unë kam mbetë shih e shkruaj, i marrosun mbas teje… Aq me ik fryma kur të kam afër sa s’arrij dot as me lexu puthjen tande që më ka shkru, ma bukur se

Continue Reading →

Luli i parritshëm

– Cfarë ban afër makinës time mistrec… !?! Sepse vec te mirët kane makina të  bukura zotni… Unë  shes andrra zotni, …a e don nji andërr ?? Ato me lumtuni i kam lirë, ato me shumë lekë janë ma shtrenjtë Se nuk shoh shpesh andrra me shumë  lekë zotni… Ne të varfënve na kushton ma

Continue Reading →

Numri i shikimeve

(532)

Arkiva